SonicFAQ

بازی سونیک سگا SEGA Sonic Games

تمام شخصیتهای بازی سونیک

sonic سونيک Sega سگاسونیک : Sonic The Hedgehog
 این جوجه تیغی جذاب و سریع، محور اصلی بازی و شروع کننده اصلی این سری بازی است. قدرت و شهرت اصلی سونیک به سرعت بالای سرعت صوت اوست، طوریکه به سریعترین موجود زنده دنیا (Fastest Things Alive) مشهور شده است. قدرت های دیگر سونیک شامل چرخش زمینی SpinDash و سونیک بوم Sonic Boom هستند که از اولین سونیک به او داده شده بود. اما به مرور قدرت های دیگری به سونیک اضافه شد که بهترین ، جذاب ترین و قویترین قدرت سونیک، نیروی سوپر سونیک (Super Sonic) یا هیپر سونیک (Hyper Sonic) است که با گرفتن 7 زمرد بدست می آید. در همین صفحه شخصیت سوپر سونیک را بیشتر توضیح خواهم داد.
sonic سونیک sega سگاتایلز - میلز :  Tails The Fox - Miles Prower
این  بچه روباه بسیار بامزه و دوست داشتنی بهترین و نزدیکترین دوست سونیک است؛ بطوریکه بسیار به سونیک وابسته شده و در خیلی موارد به کمک سونیک احتیاج دارد. این بچه روباه بامزه با چند جوجه پرنده دوست است که گهگاهی با هم کارهای بزرگی می کنند. تایلز به تکنولوژی خیلی علاقه دارد و به همین دلیل خلبان هواپیمای ویژه سونیک یعنی تورنادو (Tornado) جناب آقای تایلز است که به دلیل خلبانی این هواپیما به او Miles Prower هم می گویند. اصلی ترین قدرت تایلز استفاده از 2 دم برای پرواز است.
 sonic سونیک sega سگاناکلز : Knuckles The Echidna
اچیدنا یک نوع خارپشت است که در استرالیا زندگی میکند. و همین باعث میشه که ناکلز از لحاظ قدرت نزدیکترین شخصیت به سونیک باشد. البته ناکلز قدرت دفاعی خیلی بهتری  از سونیک دارد و این فقط یک دلیل دارد: مراقبت از Master Emerald و Angle Island کار سختی است که فقط 1 اچیدنا توان انجامش را دارد.  برای مراقبت و بازگرداندن Master Emerald جناب آقای ناکلز با سونیک دشمن میشود (زیرا با دروغ های اگمن، فکر کرده همه دردسرها تقصیر سونیک است) و بسیار با هم سر همین موضوع جنگ و دعوا می کنند. گر چه این دو رقیب سرانجام تبدیل به دوست بسیار خوب و همیشگی می شوند.
دکتر اگمن - روبوتنیک : Dr Eggman - Ivo Robotnik
انصافا دکتر اگمن را باید یکی از محبوبترین و معروفترین شخصیت منفی و غول آخرهای بازیها دانست. این دکتر با اینکه ادعا میکند خیلی نابغه و با هوش است، اما هرگز نتوانسته جلوی سونیک را گرفته و همیشه از سونیک شکست می خورد. همونطور که متوجه شده اید این شخصیت اصلی منفی سری بازی سونیک دو اسم دارد .اسم روبوتنیک اسمی است که خود دکتر به خودش میگوید، چون تخصص اصلی این آقای دکتر سبیلو ساخت روبات های از ساده تا پیشرفته است. اسم اگمن هم برگرفته از هیکل چاق و سفینه تخم مرغ شکل دکتر است که سونیک و دوستهایش او را به صورت مسخره صدا می کنند.
sonic سونیک sega سگاامی : Amy Rose
سونیک برای همه دوست داشتنی و محبوب است، علی الخصوص برای یک جوجه تیغی دختر به اسم امی. Amy اولین جوجه تیغی پس از سونیک است که در سال 1993 در بازی Sonic CD معرفی می شود. امی یک دختر بچه بسیار شیطون اما بامزه است که همیشه به دنبال عشق خودش یعنی سونیک میگردد؛ چون که سونیک برای امی یک قهرمان ویژه است که توانسته این دختر بی گناه را از دست دکتر اگمن و متال سونیک نجات دهد.
sonic سونیک sega سگامتال سونیک : Metal Sonic
در دنیای سونیک هیچ شخصیتی نتوانسته با سونیک آنطوری که متال سونیک مقابله کرده، مقابله کند. به حق باید قبول کرد متال سونیک شاهکار دکتر اگمن و بهترین روبات ساخته شده بدست ادکتر است که تمام خصوصیت های سونیک را داراست و شاید از سونیک سریعتر هم باشد. متال سونیک که ابتدا در سونیک 2 دیده شد، توانست پس از دکتر اگمن دومین شخصیت منفی اصلی سری بازی سونیک باشه و حضورش همیشه در داستان سونیک باعث جذابیت بیشتر شده است.
sonic سونیک sega سگاسوپر سونیک : Super Sonic
این شخصیت را در اصل باید همان سونیک دانست. سونیک که با گرفتن قدرت 7 زمرد تبدیل به موجودی شکست ناپذیر میشود، پایان دهنده همه مشکلات و دردسرهای داستان بازی است. وقتی در داستان موضوع به بن بست خورده ، یا دشمن خیلی قوی می شود، سونیک با آزاد کردن قدرت های نهفته 7 زمرد یا 7 سوپر زمرد تبدیل به سوپر سونیک یا هیپر سونیک می شود . البته باید گفت که هیپر سونیک فقط در بازی ترکیبی Sonic 3 & Knuckles دیده شد و دیگه موقعیتی ! پیش نیامد تا این حالت فوق العاده سونیک را باز هم دید. چون قدرت سوپر سونیک به اندازه کافی قوی است که کسی نتوناند با آن مقابله کند . این ایده که شخصیت اصلی با امکاناتی تبدیل به شخصیت بسیار قوی تر بشود، بعدها در بازی های دیگری نیز دیده شد؛ از جمله ریو از استریت فایتر (Street Fighters) ، یوری از کینگ از فایتر (King Of Fightrers) ، دانته از دویل می کرای(Devil May Cry). این ایده هنوز هم در بسیار از بازی ها و البته کارتون های ژاپنی استفاده می شود .
sonic سونیک Sega سگاشادو : Shadow The Hedgehog
شادو یک جوجه تیغی عصبی و جدی است که گویا تصمیم دارد تمام مشکلات خود را از طریق مخالفت با سونیک حل کند! شادو که حافظه خود را از دست داده و اطلاعات خیلی کم و محدودی از گذشته دارد، قدرت های جالب و قابل توجهی دارد که شاید به همین دلیل با اینکه اصلا اعصاب ندارد و خیلی اخمو و جدی است، اما خیلی محبوب و پرطرفدار شده است. یکی از قدرتهای این جوجه تیغی سرخ و سیاه رنگ، سرعت بسیار بالای اوست که حتی می تواند با سونیک رقابت کند . شادو توانست جای خودش را در دل طرفداران سونیک باز کند ، تا حدی که محبوبیتش از تایلز یا ناکلز هم در یک زمانی بیشتر شد. و سرانجام سگا با توجه به محبوبیت Shadow بازی Shadow The Hedgehog را تولید کرد.

sonic سونیک Sega سگااسپیو : Espio the Chameleon
اسپیو یک آفتاب پرست بنفش رنگ است که چهره جدی دارد، اما شخصیتش اصلا اینطور نیست. اصلا این شخصیت به همراه ویکتور و مایتی را نمی توان شخصیت های اصلی بازی سونیک بحساب آورد؛ چونکه این 3 تا از بازی Chaotix به دنیای بازی سونیک وارد شدند. بازی Chaotix بازی بود که ویژه ناکلز بود، به شکلی که اصلا نه سونیک در بازی بود و نه تایلز، بلکه شخصیت اصلی ناکلز بود که سه شخصیت Espio ، Vector و Charmy به اون کمک می کردند. بعد از این بازی شخصیت اسپیو در بازی های دیگری مثل  Sonic the Fighters و  Sonic Heroes ظاهر شد.
sonic سونیک sega سگاویکتور : Vector the Crocodile
ویکتور یک تمساح سبز رنگ است که شخصیت دوم گروه Chaotix  لقب گرفت. شخصیتی که خیلی قوی و زورمند است و البته کمی کله خر و نفهم. طوری که خیلی وقتها با حماقت خود باعث کارهای خنده دار میشود . بعضی از بازی هایی که این کروکودیل سبز در آن ظاهر شده عبارت از : Sonic Heroes , Shadow the Hedgehog و Mario and Sonic at the Olympic Games
sonic سونیک Sega سگاچارمی : Charmy The Bee
گروه Chaotix با وجود این زنبور کامل میشود، زنبوری که خیلی وز وز میکند اما حضور او در گروه لازم است. این شخصیت وراج ، بامزه، شیطون و سربه هوا بیشترین شباهت را به سایر شخصیتهای سونیک نسبت بهم همگروهای خودش دارد.
sonic سونیک Sega سگابیگ : Big The Cat
این آقای گربه، شاید بزرگترین شخصیت و گنده ترین موجود زنده توی بازی سونیک باشد! یه گربه چاق و تنبل با دوست قورباقه اش (Froggy) از وقتی که وارد بازی سونیک شد، ماجراهای بامزه ای را ایجاد کردند. این شخصیت جزء شخصیت ها و دوستان سونیک محسوب می شود.
sonic سونیک Sega سگابلیز : Blaze The Cat
گربه ای از جنس مونث! این گربه با چهره زیرکش از چهره های جدید سری بازی سونیک است که مرتب با شخصیت های مختلف سونیک برای مقابله با دکتر اگمن و موجودات وابسته به دکتر همکاری می کند. بلیز نزدیکترین دوست سیلور است که به همراه او در بازی Sonic the Hedgehog برای اولین بار حضور پیدا کرد و به سرعت در بازی Sonic Rush Adventure هم دیده شد. و سپس وارد بازی های سونیک رایدرز (Sonic Riders) هم شد.
sonic سونیک Sega سگاچیز :
Cheese the Chao
این موجود را نمیدانم جزء چه دسته از موجودات قرار بدهم. شخصیتی بامزه و بچه گونه که با گرفتن قدرت زمردها، بزرگ شده و رشد می کند تا حدی که تبدیل به موجودی قوی به نام Chaos میشود. این موجود ژله ای شکل، توسط دختری بنام تیکال (Tikal) و پس از ان کریم (Cream) مراقبت می شود که حتما درباره این دو دختر ، در همین بخش توضیح خواهم داد. چاو که از بازی سونیک ادونچر دریمکست، معرفی شده و در بازی های Sonic Adventure 2 ، Sonic Advance و Sonic Battle هم نقش داشت.

سونیک سگا sonic segaکریم : Cream the Rabbit
این خرگوش بامزه و دوست داشتنی، به همراه دوست جدا نشدنی خود یعنی Cheese و مادرش یعنی Vanilla یکی از شخصیتهای جدید سری بازی سونیک است که اتفاقا محبوبیت خوبی هم بدست آورده است. اولین حضور Cream در بازی Sonic Advance 2 بود که پس از این بازی در بازی های Sonic Heroes ، Sonic Battle ، Sonic Advance 3 ، Sonic Rush ، سونیک رادرز و ... حضور داشت.
Cream همیشه به همراه دوست خود Cheese در بازی ها  ظاهر می شود و مادر Cream یعنی Vanilla نیز در بازی Sonic Advance 2 ، Sonic Rush و در کارتون سونیک ایکس نیز حضور دارد.
sonic سونیک Sega سگامایتی : Mighty the Armadillo
مایتی یک گورکن قرمز رنگ است که در اولین نگاه شباهتی بین سونیک و ناکلز دارد. اما بر عکس  آن دو شخصیت محبوب و شناخته شده ، این شخصیت تقریبا ناشناخته و مهجور مونده که از بازی آرکیدی SegaSonic the Hedgehog معرفی شد و بعد از آن در بازی Knuckles Chaotix هم بود. ولی پس از این 2 بازی به بعد هنوز دیده نشده است!

sega sonic سگا سونیکفنگ - نک : Fang the Sniper / Nack the Weasel
این شخصیت را باید اولین شخصیت مثبت مسلح به تفنگ در سری بازی سونیک دانست. این شخصیت در ژاپن با نام Fang و سپس در نسخه های انگلیسی Nack نامیده شد. Fang که یک راسوی کلاه به سر است، ابتدا در بازی Sonic Triple Trouble در نقش شکارچی زمردها ظاهر شد و سپس در بازی های Sonic Drift 2 ، Tails Adventure و سونیک مبارزها (Sonic The Fighters) نیز حضور داشت. این شخصیت جالب و ناشناخته، قرار بود یکی از غول های بازی کنسل شده Sonic X-Treme باشد.

sega sonic سگا سونیکبین : Bean the Dynamite
یکی دیگر از شخصیت های گمشده سری بازی سونیک، شخصیت Bean است که از بازی Dynamite Dux به صورت مهمان در بازی Sonic The Fighters حضور داشت.Bean یک اردک سبز است که قدرت اصلی اش پرتاب بمب است و با همین روش مبارزه میکند. این شخصیت بهمراه Bark The Polarbear شخصیت های مهمان در بازی Fighters Megamix نیز بود.

sega sonic سگا سونیکبارک : Bark The Polar bear
این خرس قطبی زرد رنگ را باید جذاب ترین و جدی ترین شخصیت در بین سه شخصیت گمشده دیگر یعنی  Mighty /  Fang (Nack) / Bean دانست که البته باز هم مبارز است و در دو بازی Sonic Fighters و Fighters Megamix حضور داشت.

sonic سونیک sega سگارژ : Rouge The Bat
شاید این خانم خفاش، محبوبترین و معروفترین شخصیت دختر پس از امی خارپشته در سری بازی سونیک باشد. این خفاش شیطون و زیرک که در بازی سونیک ادونچر ۲ برای اولین بار دیده شد، همیشه به دلایل مختلف کارهایی انجام میدهد تا بتواند جلوی قهرمان بازی و مخصوصا ناکلز را بگیرد. بله! سرکار خانم رژ با جناب آقای ناکلز برای بدست آوردن زمردها رقابت سختی دارند. رژ خانم در بازی های Sonic Heroes, Sonic Battle,Shadow the Hedgehog, Sonic Riders, Sonic the Hedgehog, Sonic Rivals 2, Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood و Mario & Sonic at the Olympic Winter Games هم حضور داشت.
sonic سونیک sega سگاسیلور : Silver The Hedgehog
این جوجه تیغی نقره ای رنگ، یکی دیگر از خارپشتهای سری بازی سونیک است. شاید وقتی خارپشت های دنیا دیدند که سونیک اینقدر مشهور و محبوب شده است، همگی خود را به Sonic World رساندند تا بی بهره نمانند!! سیلور خارپشته برای اولین بار در بازی Sonic the Hedgehog در سال ۲۰۰۶ ایفای نقش کرد. قدرت اصلی او تکان دادن اشیاء با استفاده از فکر و در هوا ایستادن (برای مدت کوتاه البته!) است که بهمین دلیل سرعت بالایی ندارد. سیلور که در اولین حضور خود قویتر از سونیک و شادو معرفی شده بود در بازی های بعدی سونیک ریوال ها، سونیک و راز حلقه، سونیک و شوالیه سیاه و سونیک رایدرز 2 هم دیده شد.
sonic سونیک Sega سگاجت : jet the hawk
این شاهین سبز رنگ اولین و مهمترین عضو گروه بابیلون در بازی سونیک رایدرز به همراه دوستاش رقابت سختی با سونیک را ایجاد کرد. جت که شخصیتی عصبانی است توسط اگمن به رقابت به سونیک دعوت میشود تا شاید بتواند با اسکیت و سرعت بالایش سونیک را شکست بدهد. جت که در بازی بعدی سونیک رایدرز یعنی Sonic Riders : Zero Gravity هم حضور قابل بازی کردن داشت، رقیب رودرروی سونیک محسوب می شود.
sonic سونیک Sega سگااستورم : Storm the Albatross
این موجود خاکستری رنگ را باید نوعی مرغ بنام آلباتروس دانست که در اقیانوس آرام زندگی میکند. استورم که عضو دوم و نماد قدرت گروه بابیلونه، بزرگترین شخصیت گروهش شناخته می شود. او کاملا با ناکلز رقابت دارد و ادعا میکند که در قدرت از ناکلز قویتر است.
sonic سونیک Sega سگاویو : Wave the Swallow
این پرستوی بنفش رنگ، زیرکترین فرد گروه بابیلون است که توانسته سریعترین شخصیت دختر در بین شخصیت های سونیک باشد . این شخصیت تصمیم دارد تا بتواند تایلز را شکست دهد و سرسختانه تصمیم دارد که خودش ریاست گروه بابیلون را به عهده بگیرد.

sega sonic سگا سونیکتایلز دال : Tails Doll
در بازی مسابقه ای Sonic R شخصیتی روبات گونه از تایلز قابل آزاد کردن بود که فقط در این بازی دیده شد. این شخصیت که شبیه یک عروسک بود، در واقع یک روبات بود که شخصیت مقابل و حریف اصلی تایلز (میلز) در بازی بود.

سگا سونیک segasonicمتال ناکلز : Metal Knuckles
وقتی از تایلز، یک روبات ساخته شود، چرا نباید از ناکلز روباتی در بازی Sonic R نباشد؟ این روبات نیز همانند Tails Doll فقط در این بازی دیده شد و شخصیت مقابل و رقیب اصلی ناکلز بود که اتفاقا جزء شخصیتهای قوی و سریع بازی هم بود.

segasonic سگا سونیکEggRobo اگ روبو
این شخصیت دارای سابقه بیشتر در سری بازی سونیک است. اگ روبو اصلی ترین روبات پس از متال سونیک در بازی Sonic 3 & Knuckles بود که نقشی هرچند کوتاه، اما داستانی ایفا کرد. سه سال بعد از بازی سونیک3 و ناکلز، این روبات نیمه پیشرفته در بازی Sonic R قابل انتخاب شد که توانایی های شبیه به رئیس خود یعنی دکتر اگمن داشت. سالها بعد اگ روبو در بازی های Sonic Adventure 2 Battle و Sonic Chronicles نیز دیده شد.

sega sonic سگا سونیکتیکال : Tikal the Echidna
وقتی در بازی سونیک این همه خارپشت هستند، چرا 1 اچیدنا به افتخار ناکلز نباشد؟ تیکال یک دختر بچه شبیه به ناکلز است که خیلی شیرین و بامزه است . اما با اینکه دوست داشتنی است، وظیفه مهمی بدوش او گذاشته شده است. تیکال به همراه پدرش وظیفه مراقبت از Master Emerald و Chao را به عهده دارد. این شخصیت دوست داشتنی فقط در قسمت مسابقه سونیک ادونچر 2 قابل بازی بود و در کارتون سونیک ایکس (Sonic X) بیشتر میشود با او آشنا شد.

چیپ : Chip The Light Gaia
چیپ Chip که یک الهه نور است، مهمترین شخصیت پس از سونیک در بازی سونیک آنلیشد است که در همه جا همراه سونیک است و گهگاهی به او کمک میکند و در پایان بازی نیز سونیک را نجات میدهد. این شخصیت بامزه که فقط در بازی سونیک آنلیشد دیده شد، دارای قدرت هایی مانند پرواز، Chaos Control و انرژی نور است؛ که با قد و اندازه کوچک و رنگ سفید/قرمزش بسیار مهم و بیاد ماندنی ظاهر شد.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط Sonicman  |